Tunraj v Albrechticích u Č.T.

Pohár za 2.místo

Dne 18.6.2011 jsme se účastnili fotbalového turnaje v malé kopané. Účastnili jsme se ho stejně jako loni. Hrálo se na lépe připraveném hřišti než loni a to na jeho šířce (cca 70 m) v počtu hráčů 5+1. Vstupné bylo  50 Kč na hráče.

Turnaje se účastnilo 7 týmů, které se rozdělili do 2 skupin. Skupina B 3 týmy a skupina A 4 týmů. Naše mužstvo Gunners bylo nalosováno do skupiny A. Z každé skupiny postupovaly 2 týmy.

Počasí bylo letos dobré, i když bylo teplo, nebylo takové vedro jako loni. Za výhru byly netradičně 2 body a za remízu 1 bod.

Fotky z turnaje budou umístění ve fotogalerii,jakmile je budu mít k dispozici.

Pravidla:

Hrálo se 2x10 minut dle pravidel klasického fotbalu, střídání bez omezení.

Sestava:

Libor Grobelny(brankář),Tomáš Dworok(obrana), Martin Feber(obrana),Jan Valica(obrana),David Dworok(obrana,útok),Radek Dworok(obrana,útok),David Jakubec (útok, obrana), Denis Iliadis(útok),Tibor Frield(útok),Tomáš Friedl(útok)

Závěrem:

Letos jsem měli tým, který oproti loňsku, už spolu hraje nějakou dobu,  kdy jsme tým teprve založili a bylo to znát. Za celý turnaj jsme neprohráli zápas a myslím si, že jsme podávali celkem kvalitní výkony a v návaznosti na to jsme se dostali až do finále, které se po vyrovnaném průběhu muselo rozhodnout až na penalty, ty nám sice nevyšli, ale druhé místo v turnaji je pěkný úspěch.  Celkové dominovala obrana, kdy jsme za 5 zápasů dostali pouhé 3 góly a 6 jich vstřelili. Za toto umístění jsme byli odměnění dalším pohárem, který nám přibyl do sbírky včetně pamětních medailí. Je pěkné že po postupu do 3.ligy KaFuLi pokračujeme v úspěšném tažení dál a  zatím jsme z každého turnaje přivezli umístění na bedně.

Zápasy naši skupiny A:

1. Parchanti   1 : 4  FC Zakončení (hráči dorost+muži FC Albrechtice u Č.T.)

2. Gunners Karviná  0 : 0  Slovan Havířov

(0 : 0)

Los nás svedl s týmem Slovanu Havířov opět k vzájemnému utkáni. Potkali jsem se už loni na turnaji v Ostravě, kde jsme po boji těsně prohráli 2:3. Šlo o celkem kvalitní zápas, kdy jsme v úvodu trochu zaspali a soupeř měl 2 šance ke skórování, potom jsem ovšem převzali otěže zápasu a po zbytek utkání byli lepším týmem. Po celý druhý poločas jsem už Slovan téměř nepustili k zakončení a sami si vypracovali dostatek příležitosti ke vstřelení branky,ovšem i ty nejvyloženější šance jsme neproměnili a utkání skončilo tedy 0:0.

3. Gunners Karviná  0 : 0  FC Zakončení

(0 : 0)

V dalším utkání jsme si zahráli proti domácímu týmu, který byl složen z hráčů dorostu a doplněn muži z domácího klubu. Opět se hrál poměrně slušný fotbal a utkání mělo podobný průběh, jako proti Slovanu v prní půli bylo utkání vyrvonané a nějaké ty šance byli na obou stranách. Po změně stran jsme důsledněji bránili a soupěr si nevypracoval téměř žádnou golovku,ale i my jsme bohužel opět neproměnili dobré příležitosti a utkání skončilo zase bez branek.

4. Parchanti  1 : 2  Slovan Havířov

5. FC Zakončení 1 : 2  Slovan Havířov

6. Gunners Karviná  3 : 2  Parchanti

(1 : 2)

Branky: D.Dworok 2, D.Jakubec 1

Poslední utkání ve skupině jsme museli nutně vyhrát, pokud jsme chtěli postoupit do další fáze turnaje. Utkání jsme začali opět obrovskými šancemi, které jsme opět neproměnili, ačkoliv to byly střely do téměř prázdné brány. Potom se utkání trochu vyrovnalo, ale zhruba v půlce prvního poločasu jsme se dočkali první vstřelené branky Davidem Dw.:-), který průnikem z půlky hriště obehrál protihráče a pohotově zakončil přízemní střelou. Vedli jsem 1:0 a vypadalo to, že utkání budeme mít pod kontrolou, jenže opak byl pravdou. Ztratili jsme několik míčů vinou špatné rozehrávky a po jedné z akce soupeře se dostal balon po vyražené střele přímo před prázdnou branku, do které uklidila míč do sítě jediná hráčka opačného pohlaví na turnaji. Stav byl 1:1. Ovšem to nebylo všechno a po naší další slabší chvilce a dlouhém nákopu za obranu dal soupeř míč do sítě po druhé a po prvním poločase jsme prohrávali 1:2. Věděli jsme, že kvalita je na naší straně a utkání jsme chtěli otočit. V druhé půli jsme hráli aktivně a soupeř už se víceméně pouze bránil. Hned v úvodu 2 půle jsme po pěkné akci konečně opět přesně zakončili, kdy se přesně k tyči trefil David Jakubec a stav byl 2:2. Vypadalo to, že brzo přidáme další branky, ale z přibývajícím časem jsme stalé nemohli trefit i přes další vyložené šance. Nakonec jsme zaslouženě přidali před koncem zápasu třetí gól ,kdy po kombinaci Davida D. s Tiborem prvně jmenovaný přesně zakončil na konečných 3:2. Tímto náš tým také postoupil zalouženě do semifinále turnaje z 2.místa ve skupině a narazil na první tým skupiny B, který vyhrál obě svá utkání ve skupině při skóre 10:0

Branky: T.Friedl 1, D.Jakubec 1

Tento zápas se nám podařil a zahráli jsme opět dobře v obraně a k tomu jsme přidali konečně také přesnou koncovku v útoku. První branku dal Tibor po pěkné individuálni akci obešel protihráče a přízemní střelou dal na 1:0. V druhé půli jsme dali ještě jednu branku po pěkné kombinační akci zakončoval sám před brankářem D.Jakubec. Zbytek utkání jsme si už pohlídali i přes snahu soupeře jsme se zaslouženě probojovali do finále turnaje.

Slovan Havířov   3 : 1  FK Havířov

Finále:

Gunners Karviná  1 : 1 ;  0 : 2 penalty  Slovan Havířov

(0 : 0)

Branky: R.Dworok 1

Ve finále jsme se střetli opět se Slovanem Havířov. Šlo o soupeře, kterého jsme už prověřili v základní skupině. Začátek utkání jsme hráli spíše defenzívně, přece jen už byla znát únava z předešlých zápasů. Poté se průběh utkání vyrovnal a poločas končil nerohodným výsledek 0:0. V durhé půli nás hráč soupeře překvapil střelou z dálky a tak k překvapení našeho golmana nakonec zapadla do branky a bylo to 0:1. Po obdržené brance jsme zvýšili tempo a výsledkem byla krásná akce Radka Dworoka, který vzal balón z obrany a famózním průnikem obešel téměř všechny hráče soupeře a tvrdou střelou k tyči úspěšně zakončil. Pokud by se to mělo hodnotit, šlo určitě o nejhezčí moment v celém turnaji.

Další průběh už byl spíše o tom, že si oba týmy hlídali obranu, ale i tak tam byly náznaky šancí z obou stran. Velkou šanci soupeře před koncem zmařil velmi dobrým zákrokem golman Libor. Bohužel my už jsme žádnou akci nedotáhli do brankové podoby a utkání skončilo opět nerozhodně a to 1:1. Na řadu tedy přišly pokutové kopy. Na každé straně se mělo kopat po třech penaltách. Ovšem pro nás bohužel už bylo rozhodnuto po druhé sérii, kdy své trefy neproměnili oba naši hráči narozdíl od Slovanu, který oba své pokusy proměni a bylo rozhodnu na penalty 2:0. Penalty už jsou víceméně loterie, ale i tak jsme nakonec obsadili velmí pěkné druhé místo.