Turnaj Babylon Cup v Jaroměři

Dne 3.-4.7.2010 jsme se zúčastnili dalšího turnaje v malé kopané a to Babyon Cupu v Jaroměři. Jednalo se o jeden z největších turnajů letošního roku v České republice. Turnaj měl mezinárodní účast a byl velice kvalitní. Turnaje se nakonec účastnilo 91 týmů !

Fotky z turnaje budou  umístěny opět ve fotogalerii

Pravidla :

Hrálo se 4+1 na 2x12 minut a to na 8 hřištích trávaným povrchem a 1 hřišti s umělým povrchem.  Každá skupina se hrála na jednom hřišti. Základni skupiny byly 5 členné a přímo postupovali první dva týmy a třetí nejlepší. Ná tým byl nalosován do odpoeldní skupiny P.

Hrálo se dle pravidel klasického fotbalu. Rozhodčí uděloval žluté karty a taky mohl udělit červenou (stop do konce zápasu + 1 další). Střídání mohlo probíhat neomezeně.

Podrobně jsou pravidla turnaje popsána zde: Pravidla turnaje podrobně

Sestava:

Libor Grobelny(brankář),Tomáš Dworok(obrana), Jan Valica(obrana),Lukáš Průdek(obrana),Martin Feber(obrana), Marcel Franiok(obrana,útok),Michal Franiok(útok),Tibor Friedl(útok),Radek Dworok(útok),David Dworok(útok), Denis Iliadis(útok)

Závěrem:

Nově jsme přidal popisy k jednotlivým utkáním. Je potřeba pochválit organizátory, kteří turnaj uspořádali opravdu na vysoké organizační úrovni. Rozhodči byli velmi kvalitní a dělali minimum chyb,pískali rovinu, měli respekt a nenechali si do ničeho mluvit, v opačném případě putoval hráč s červenou kartu mimo hřiště. Turnaj v Jaroměři byl pro nás určitě vítaným zpestřením, jen chyběl ten postup ze skupiny, lepší hra a hlavně méně individuálních chyb. Jedině co mě překvapilo byla otevřená účast všem fotbalistů a fotbalovým týmům, tzn. že se turnaje mohli účastnit také profesionálové popř. hráči z vyšších fotbalových soutěží.

Zápasy ve skupině :

1. Gunners   1 : 7   Milano Jaroměř

(0 : 4)

Branky: R.Dworok 1

Soupeř potvrdil, že je výkonnostně na velmi vysoké úrovni. Pozdějši finalista celého turnaje nám nedal moc šancí, rychle kombinoval, když bylo potřeba hrál důrazně a dobře zakončoval. Navíc nás tento výsledek a nasazená laťka rozhodila do dalšího zápasu. Taky je potřeba zmínit, že z týmu Milana Jaroměř byl vyhlášen také nejlepší hráč turnaje, shodou okolností hráč, který okusil také druhou ligu za Hradec Králové a Jihlavu.

2. Gunners   2 : 4   MFC Hutisko-Solanec

(0 : 2)

Branky: M.Franiok 1,T.Friedl 1

S nejslabším soupeřem ve skupině jsem si bohužel vybrali nejslabší chvilku. Jednalo se podle mě zatím asi o náš nejhorší výkon vůbec. Přesto jsme soupeře tlačili a vytvářeli si i dost šancí, ale celkově nám to nešlo. Kazilo se dost přihrávek, obrana hrála nedůsledně, útok neefektivně a soupeř téměř ze svých svých šancí byl schopny skórovat a šlo o hodně laciné góly, kterým se dalo zabránit.

3. Gunners   2 : 0   FC Blues

(1 : 0)

Branky: M.Franiok 1, T.Friedl 1

Zápas s týmem z Nového Jičína jsme začali s úplně jiným přístupem, soupeře jsme napadali již při rozehrávce a bojovným výkonem jsme dali zapomenout na předchozí nezdary. Úvodní gól vstřellil v prvním poločase Michal Franiok po zaváhání golmana a krásném technickém přelobování. Druhý gól jsme přidali po hezké kombinaci a nahrávce Radka D. skóroval Tibori F., který se přesně trefil do odkryté branky soupeře. Brankář byl na svém místě v občasných střelách soupeře a v zápase jsme nakonec neobrželi ani jeden gól. Zaslouženě jsme vyhráli a zachovali si ještě šanci na postup ze skupiny a to dokonce ze 2.místa, pokud by jsme v posledním záapse dokázali porazit tým Bukvice Vysoké Mýto.

4. Gunners   3 : 4   Bukvice Vysoké Mýto

(3 : 1)

Branky: R.Dworok 3

Jednalo se o náš nejdůležitější zápas, který měl dvě různé strany mince a to první a druhý poločas. Začátek utkání jsme začali stejně dobře, jako proti FC Blues, hráli jsme aktivně s nasazením a soupeř nám nestačil. Běheme poloačsu se nám podařilo dát 3 branky Radkem D. První po chytře zahrané standardce, kterou rozehrával Michal F. a Radek pohotově vystřellil k tyči. Potom jsme sice dostali gól na 1:1, ale to nás neodradilo od dalšího tlaku, který přinesl další dva góly vstřelené opět Radkem. Bohužel před koncem prvního poločasu jsme se po pěkné akci netrefili do prázdné branky, tento gól by byl klíčový a soupeře by definitivně položil.  V poločase jsme vedli 3:1 a cestu k postupu jsme měli pořád více než otevřenou. Bohužel druhý poločas začal přesně opačně. Začali jsme se strachovat o výsledek, nehráli jsme takticky, kdy jsme soupeřum zmatkovitě podávali míče....a vše vyvrcholili obdržením druhého gólu, který jsme dostali téměř z půlky hřiště, kdy se hráč poholně dostal na střelu obtočením přes obránce. Po tomto gólu soupeř ožil a vsítíl nám za malý moment další gól. Za stavu 3:3 jsme museli hru otevřít, vytvořili jsme si ještě asi 2 velké šance, ale před koncem jsme nakonec obdrželi poslední hřebíček v podobě 4 gólu a turnaj pro nás bohužel skončil v základní skupině.

Tabulka:

1. Milano Jaroměř                 3   1   0       20 : 4     10 bodů    postup
2. Bukvice Vysoké Mýto        2   1   1       11 : 8     7 bodů      postup
3. FC Blues                           2   0   2       10 : 11    6 bodů     postup

Gunners Karviná - Bukvice Vysoké Mýto 3 : 4

Kompletní výsledky a celkové pořadí z celého turnaje jsou  ke stažení zde: BabylonCup_vysledky.xls (1,2 MB)